3D tisk

Představení technologie

3D tisk otevírá dveře do světa prakticky neomezeného designu a nových možností oproti konvenční výrobě. Přenesením na kovové materiály jsou možnosti opět o něco větší. Výroba prototypového dílu je běžně otázkou dnů.

Z praktického hlediska, co je možné vytvořit v CAD programech, to jsme schopni vytisknout. Od komplexních povrchu designových společností, přes tisk konformního chlazení, až po topologicky optimalizované formy pro vysokotlaké lití. Potenciál 3D tisku tkví v možnosti výroby velmi složitých tvarů bez nutnosti výkresové dokumentace. Výhodou je možnost výroby generovaných struktur, s cílem snížení hmotnosti dílu.

Tisknout v Beneš a Lát?

Disponujeme DMLS tiskárnou EOS M290, s pracovními rozměry 250x250x325mm, přičemž tiskneme vždy v ochranné atmosféře, čímž zaručujeme, že nedochází k reakcím kovových částic s prostředím během procesu tisku.

Tiskneme od 20µm pro zachování nejvyšší kvality, ale i rychlejšími variantami. Díky tomu můžeme nabídnout jak nejvyšší jakost dílů, tak i levnější alternativy, které se pyšní rychlejším procesem, potažmo rychlejší výrobou.

Díky individuálnímu přístupu jsme schopni zhodnotit každý díl každého zákazníka jednotlivě. Včetně možnosti simulace tisku konkrétních dílů.

Nabízíme optimalizace dílů, a to nejen vůči zvolené technologii, ale i topologickou optimalizaci dílu. Společně s naší dceřinou společností CARDAM jsme schopni nabídnout komplexní pohled na zpracování a kvalitu dílů. Právě s našimi partnery, jakými jsou české univerzity, ale též Fyzikální Ústav Akademie Věd ČR vyvíjíme nejvhodnější parametry procesu pro konkrétní materiály, čímž se posouváme stále dál.

V současné době tiskneme

nástrojovou ocel 1.2709 (MS-1)
Ti6Al4V (Ti64)
AlSi10Mg
korozivzdornou ocel 1.4548 (SS630), (17-4PH)
CuNi2
CoCr
Inconel 718

Máme velké zkušenosti s tiskem objemných dílů, jakými jsou formy, jejich součásti a opravy 3D tiskem, ale i drobných dílů s designovým nádechem. Přičemž se vždy snažíme využít potenciál této technologie a přenést maximum možností na produkt zákazníka dle jeho požadavků, včetně tepelného zpracování. Přičemž výroba dílů je v řádech dnů.

Ukázka výrobků

Zkušební vzorky AlSi10Mg

Prototypový díl z AlSi10Mg

Polovina trysky

Dutina trysky vyplněná lattice strukturou

Přívěsek – pozornost pro zaměstnance

Prototypový díl CuNi2

RTG snímek vnítřního (konformního) kanálku

Topologicky optimalizovaná formička pro vysokotlaké lití

Nové jádro formy s konformním kanálkem

Zkušební vzorky CuNi2

Opravené šoupě formy

Nezávazná poptávka

Máte dotaz? Potřebujete poradit nebo máte zájem o naše služby?
Neváhejte a napiště nám. Po odeslání vás budeme kontaktovat v nejbližší možném čase.
    Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a jsou aplikovány zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby společnosti Google.